Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów coraz bliżej! - Powiat Słubicki

- Jeszcze tylko szpachlowanie, szlifowanie i wreszcie malowanie.... Koniec pracy coraz bliżej! - mówili staroście Marcinowi Jabłońskiemu robotnicy remontujący pomieszczenia, w których już wkrótce uruchomiony zostanie Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów.

- Spokojnie, zdążymy na czas! - śmiali się.
Przypomnijmy: Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów powstanie przy ul. Mickiewicza w Słubicach, m.in. dzięki projektowi "Opiekuńcze skrzydła powiatu".
- Tworząc takie miejsce mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu – nie kryje radości starosta, który podkreśla, że powiatowi udało się pozyskać dofinansowanie Domu Dziennego Pobytu Seniora także z innych źródeł: z rządowego program Senior+ przyznano 300 tys. zł na prace budowlane i wyposażenie placówki, zaś PFRON przekazał ok. 36 tys. zł na remont łazienek w nowym obiekcie.
- Dzięki temu projektowi znacznie podniesie się jakość wsparcia dla osób starszych, niesamodzielnych i niepełnosprawnych, a także ich opiekunów – dodaje M. Jabłoński.
Otwarcie placówki może nastąpić jeszcze w listopadzie. Trzymamy zatem kciuki za jak najszybsze zakończenie prac remontowych!