Seniorzy z obu stron Odry bawili się na swoim balu - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Fantastyczna zabawa, miłe towarzystwo i nawiązywanie nowych znajomości - tak nasi seniorzy podsumowywali wczorajszy bal, na który zaprosił ich starosta Marcin Jabłoński. Towarzyszyli im seniorzy zza Odry, na czele z przewodniczącym Rady Seniorów powiatu Odra - Szprewa Hansem Christianem Karbe. 


Bal zorganizowano z okazji trwającego właśnie Lubuskiego Tygodnia Seniora, ale także w ramach projektu "Transgraniczna wymiana seniorów Powiatu Słubickiego i Odra – Szprewa". Seniorów z obu stron Odry odwiedzili także: wicestarosta powiatu Odra - Szprewa Sasha Gahm, wojewódzka radna Grażyna Dereń, przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego Wiesław Kołosza, wicestarosta Leopold Owsiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Gołębiowska oraz powiatowy radny Tomasz Pisarek. 
Zanim rozpoczęto zabawę, podpisano porozumienie o współpracy seniorów z Polski i Niemiec. - Bardzo się cieszę, że nasze wspólne działania nabiorą rozpędu - nie kryła radości przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów Barbara Kwiatkowska, która reprezentowała polską stronę. 
Starosta wręczył przedstawicielom powiatowych stowarzyszeń skupiających seniorów listy gratulacyjne. Opowiedział też o zbliżającym się uruchomieniu w Słubicach Dziennego Domu Seniora i o innych działaniach powiatu nakierowanych na seniorów.
- Myślimy o waszym zdrowiu, ale także o rozrywkach. To już kolejna nasza impreza integrująca starsze osoby z Polski i Niemiec. Były już wspólna inauguracja projektu, warsztaty kulinarne, grzybobranie... I nie zamierzamy na tym zakończyć - zapowiadał starosta, życząc dobrej zabawy. A ta naprawdę była udana! Nasi seniorzy nie schodzili z parkietu do wieczora. Zapraszamy do naszej fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Bez tytulu copy copy copy copy copy copy

Udostępnij