Spotkali się seniorzy z obu stron Odry - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Możecie przychodzić do nas z każdym problemem. Macie pełne prawo do realizowania własnych potrzeb, a my mamy obowiązek wam w tym pomóc - mówił wczoraj starosta Marcin Jabłoński podczas konferencji członków Polsko - Niemieckiej Akademii Seniorów w Collegium Polonicum. 


Starosta opowiedział także o ostatnich działaniach nakierowanych na starszych mieszkańców naszego powiatu. Była mowa m.in. o rychłym powstaniu w Słubicach Domu Dziennej Opieki dla seniorów czy o transgranicznym projekcie, w ramach którego seniorzy z obu stron Odry uczestniczą w wielu integracyjnych spotkaniach i warsztatach (wspólne grzybobranie, warsztaty kulinarne, Bal Seniora itp).
- Czerpiemy z doświadczeń naszych sąsiadów, którzy z sukcesem dążą to tego, by seniorzy byli jak najdłużej aktywni i nie siedzieli w domu. Aby nie zgadywać ich potrzeb, powołaliśmy niedawno Powiatową Radę Seniorów - dodał M. Jabłoński.
Tu głos zabrała przewodnicząca owej rady, Barbara Kwiatkowska. Opowiedziała o statucie nowego organu doradczego powiatu i najbliższych planach. Wśród nich znajduje się m.in. lobbowanie za utworzeniem w szpitalu w Torzymiu oddziału geriatrii. Członkowie Rady dążą również do przystąpienia seniorów z powiatu słubickiego do programu Ogólnopolska Karta Seniora, który upoważnia do zniżek na terenie całego kraju. Temat ten szczególnie zainteresował gości zza Odry, którzy zadawali mnóstwo pytań.
- Nasi seniorzy to osoby z ogromnym doświadczeniem, którzy mają wiele do powiedzenia i z których zdaniem należy się liczyć. A fakt, że pomiędzy seniorami z obu stron Odry zawiązała się współpraca, może tylko cieszyć - podsumował spotkanie starosta.

Udostępnij