Z Uradu do Aurith wkrótce popłyniemy promem! - Powiat Słubicki

Na tę wiadomość z pewnością czekało wielu mieszkańców obu brzegów Odry - z Uradu po polskiej stronie do niemieckiego Aurith będziemy mogli dostać się promem!
To dzięki wspólnemu projektowi, realizowanemu przez niemiecki związek gmin Brieskow-Finkenheerd oraz gminę Cybinka.

Jednak samo połączenie promowe to nie wszystko.
- Po niemieckiej stronie wybudowany zostanie przyczółek. Będzie też zakupiona łódź do przeprawiania turystów - zarówno rowerzystów, jak i pieszych. Natomiast na polskim brzegu stanie wieża widokowa, będą też zorganizowane miejsca do odpoczynku, także tego aktywnego - zapowiada współautor projektu Łukasz Kaczmarek, który podkreśla, że uruchomienie promowego połączenia stanie się podstawą do realizacji innych, podobnych przedsięwzięć. - Choćby tych związanych z budową lub rozbudową ścieżek rowerowych czy uporządkowaniem i wyznaczeniem szlaków po polskiej stronie - przewiduje Ł. Kaczmarek. Trzymamy kciuki!