Deszcz nie przeszkodził w świętowaniu - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Dziękuję nie tylko za zaproszenie na to piękne wydarzenie, ale także za naszą owocną współpracę - mówił przedwczoraj wicestarosta Leopold Owsiak podczas otwarcia odpustu ku czci św. Wincentego a'Paulo, który zorganizowano w Kunowicach. 


- Jest bowiem czas na modlitwę, pracę, ale także na zabawę - dodał wicestarosta. Towarzyszyli mu m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, jego zastępca Roman Siemiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.
Odpust rozpoczął się od sumy, którą odprawili: ks. proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Słubicach ks. Tomasz Partyka (dla którego okazja do świętowania była podwójna – ks. proboszcz obchodził bowiem tego dnia imieniny!) oraz ks. Jerzy Tyrak, do niedawna opiekun kunowickiej świątyni. Po mszy przyszedł czas na występy artystyczne, które zaplanowano na scenie, między szkołą a kościołem.
Licznie przybyłym gościom zaprezentowali się m.in. wspomniane Jerzyki, a także Przemysław Szczotko i niemaGOtu – zespół, którego autorstwa był hymn na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.
Kunowicki odpust nie byłby odpustem, gdyby nie lokalne specjały, przygotowane przez mieszkańców. Można było spróbować potraw z grilla, pierogów, chleba ze smalcem i oczywiście słodkich wypieków, które rozchodziły się najszybciej. 
- To wspaniale, że istnieją ludzie, którzy potrafią połączyć wiarę z fantastyczną zabawą - mówili nam o organizatorach odpustu jego uczestnicy.Więcej zdjęć z odpustu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij