Trwa VIII spartakiada sportów obronnych pod patronatem starosty! - Powiat Słubicki

Niemal bezszelestnie, bo strzałem z łuku, rozpoczęła się w Starościnie ósma już powiatowa spartakiada w sportach obronnych pracowników jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży powiatu oraz urzędów gmin objętych powiatem słubickim.

Pierwszy strzał oddał starosta Marcin Jabłoński, patron spartakiady, któremu nie tylko udało się nikogo nie postrzelić, ale trafił prawie w sam środek tarczy - konkretnie w dziewiątkę. Mamy wielu świadków!
Zaraz potem piętnaście ekip z całego powiatu rozpoczęło zmagania w kilkunastu konkurencjach. Pokonanie terenu czołganiem przez pełzanie, rzut granatem ćwiczebnym na celność oraz budowa wału przeciwpowodziowego to tylko niektóre z nich.
- Nowością w tym roku jest pisemny test wiedzy - mówi nam Mikołaj Jagła z Biura Zarządzania Kryzysowego w starostwie. W rolę sędziów poszczególnych konkurencji wcielili się funkcjonariusze Straży Granicznej.
Za zawodników trzymamy kciuki. I mamy nadzieję, że ekipa Starostwa Powiatowego w składzie: Anna Górska, Barbara Kierbedź i Adrian Mojak wróci z tarczą!
Na naszym profilu na Facebooku znajdziecie więcej zdjęć. Wkrótce będzie ich tam więcej, a także relacja ze zmagań i oczywiście wyniki.