Nasi uczniowie zasługują na kształcenie na miarę XXI wieku - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już jest! Najnowocześniejsza w powiecie pracownia aplikacji internetowych została dzisiaj oficjalnie otwarta! Z nowego sprzętu korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.

Cieszą się uczniowie, cieszą się nauczyciele

Pomieszczenie, które do niedawna pełniło funkcję zwykłej pracowni informatycznej, zmieniło się nie do poznania! Niedawno pojawiło się tu 20 supernowoczesnych zestawów komputerowych, z profesjonalnym oprogramowaniem, które chwalą sobie uczniowie „Samochodówki”. W drodze jest jeszcze drukarka. A to wszystko w ramach naszego projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie słubickim".
– Pracując na tym sprzęcie możemy wykonywać kilka operacji jednocześnie. To naprawdę bardzo ułatwi i usprawni naukę - chwalił nowe wyposażenie pracowni uczeń IV klasy Daniel Karaś, przyszły technik informatyk.

To inwestycja w młodych

- Te nowoczesne urządzenia to przede wszystkim ogromna szansa dla młodzieży uczącej się w tej szkole. Uczniowie będą mogli w profesjonalny sposób podnosić swoje kwalifikacje, co ma niemałe znaczenie, jeśli chodzi o przyszłą pracę w zawodzie informatyka – mówił dziś starosta Marcin Jabłoński, oglądając nowo powstałe stanowiska pracy. Przypomniał, że w ramach innego naszego projektu (Rozwój e-usług w powiecie słubickim), w powiatowych szkołach zagościł superszybki internet, co nie jest bez znaczenia dla funkcjonowania nowej pracowni.
Radości z nowego wyposażenia pracowni nie krył także dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Stanisław Woronowicz. – Kształcenie w kierunku technik informatyk wymaga pracy na nowoczesnym sprzęcie. Teraz wreszcie jest to możliwe – mówił nam.

... a to dopiero początek!

To nie jedyna pracownia praktycznej nauki zawodu, która w ramach projektu doczekała się profesjonalnego sprzętu i pomocy dydaktycznych. 
Prócz „Samochodówki” nowe wyposażenie trafi także do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim. - Razem będzie to aż siedemnaście pracowni, w których uczniowie kształcą się na: mechaników, logistyków i spedytorów, informatyków, architektów krajobrazu, hotelarzy, gastronomów oraz ekonomistów. W nowe sprzęty wyposażony będzie także Szkolny Ośrodek Kariery w CKZiU -  wylicza Sylwia Cor, koordynatorka projektu.

Na doposażenie tych pracowni przeznaczono ze środków projektowych ok. 900 tys. zł. 

W miarę jak pracownie naszych szkół będą się zmieniać, będziemy o tym pisać. A póki co, zapraszamy do galerii na naszym profilu na Facebooku, gdzie możecie zobaczyć, jak nowy sprzęt służy uczniom ZST. Czy są zadowoleni? Ich skupienie mówi samo za siebie!

Udostępnij