Polsko - niemieckie dożynki przyciągnęły tłumy - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Konkursem rzeźby w drewnie rozpoczęły się w sobotę polsko - niemieckie dożynki w Drzecinie. 


- Naprawdę oryginalny pomysł! Moje dzieci były zachwycone, podziwiając jak za pomocą różnych narzędzi można wyczarować piękne rzeźby - mówiła pani Marzena z Golic.
Po mszy św. uformowano barwny korowód i rozpoczęto festyn. Jak podkreślają jego uczestnicy, atrakcji nie brakło dla małych i dużych. Był występ chóru z niemieckiego Bossen, pokazy tańca towarzyskiego, a degustacja lokalnych specjałów, wśród których prym wiódł drzeciński chleb oraz pierogi z Kunic, przyciągnęła wielu miłośników zdrowego i swojskiego jadła. - Niebo w gębie! - mówili ludzie, odchodząc ze stoiska Ryszarda Kapicy z kromką chleba ze smalcem w dłoni.
Sporą popularnością cieszyły się warsztaty rękodzieła, a także przejażdżki konne i dmuchańce dla najmłodszych. Można było nauczyć się wyplatania wieńców dożynkowych lub zbudować model maszyny rolniczej… z zapałek.Wieczorem przyszedł czas na zabawę, która trwała do późnej nocy.
Wśród dziękujących rolnikom za tegoroczne plony znaleźli się także m.in. wicestarosta Leopold Owsiak, wojewódzka radna Maria Jaworska, powiatowy radny Tomasz Pisarek oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Fot. Daniel Krawczyk 

Udostępnij