Za nami kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

O propozycji przystąpienia powiatu słubickiego do programu „Ogólnopolska karta seniora", który zakłada m.in. posiadanie przez osoby po sześćdziesiątym roku życia tzw. karty seniora (uprawniającej do szeregu ulg i zniżek), rozmawiali wczoraj w starostwie członkowie Powiatowej Rady Seniorów. 


Podczas kolejnego posiedzenia Rady omówiono także założenia projektu "Wnuczęta w dobrych rękach", który pomaga powrócić osobom starszym do zawodowego życia.
Ponownie poruszono temat utworzenia w torzymskim szpitalu oddziału geriatrii. Zdecydowano także, że Rada nawiąże współpracę z Zespołem Szkół Licealnych oraz Zespołem Szkół Technicznych w Słubicach.
Naszym seniorom towarzyszyli: członek zarządu powiatu Amelia Szołtun, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Gołębiowska oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek.

Udostępnij