W Rzepinie podziękowali rolnikom - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Padający dziś deszcz przypomina, w jakich często trudnych warunkach nasi rolnicy wykonują swoją pracę. Dlatego tym bardziej cieszę się, że nadszedł dzień, w którym możemy im podziękować – mówił w sobotę starosta Marcin Jabłoński podczas inauguracji gminnych dożynek w Rzepinie.


Staroście towarzyszył jego zastępca Leopold Owsiak oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza. Nie zabrakło także m.in. członka zarządu powiatu Danuty Sawickiej, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Witolda Bocheńskiego, wojewódzkiej radnej i dyrektora Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach Marii Jaworskiej oraz przewodniczącej Powiatowej Rady Seniorów Barbary Kwiatkowskiej.

Lokalne specjały i piękne wieńce

Zaraz po mszy św. w intencji rolników głos zabrał gospodarz święta plonów burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, a na scenie pojawił się chór Wrzosy, którego występami przeplatany był ceremoniał dożynkowy. Potem przyszedł czas na prezentację wieńców. Wszystkie były wspaniałe, toteż nic dziwnego, że jury wybierające trzy najlepsze kompozycje miało twardy orzech do zgryzienia…
Wokół stadionu rozstawiono stoiska sołeckie, gdzie swoją różnorodnością kusiły lokalne smakołyki. 
- Mimo, że pada, to nie odpuszczę! Muszę zjeść chociaż jedną kromkę tego niesamowitego chleba ze smalcem! – śmiał się pan Tomasz, którego spotkaliśmy w sporej kolejce do stoiska Starościna, a który na rzepińskie dożynki przyjechał aż z Gorzowa Wlkp. – A tam podają podobno świetne pierogi – wtrąciła towarzysząca panu Tomaszowi córka Dorota, wskazując na namiot Drzeńska. Lokalnych specjałów próbowaliśmy i my, również z innych sołeckich stoisk. I wszędzie było tak samo: niebo w gębie!

Działo się na scenie!

Kto już pojadł, mógł pokibicować zawodnikom biorącym udział w Turnieju Wsi lub podziwiać atrakcje sceniczne. Było w czym wybierać – wystąpili: Mali Gorzowiacy, kapela Kaziuki, a gwiazdą wieczoru był sam Krzysztof Krawczyk! Po jego występie przyszedł czas na zabawę taneczną przy rytmach zespołu Baila. Dziękujemy za zaproszenie!

Więcej zdjęć z dożynek znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij