Z lekturą pod chmurką - Powiat Słubicki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice rozpoczęła kolejny etap modernizacji - tym razem przyszedł czas na taras.

- Do tej pory wykonano częściowe zadaszenie nad tarasem, z aluminium i poliwęglanu. Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła. A już teraz można korzystać z tarasu Letniej Czytelni, zasiąść w wygodnych fotelach z kolorowymi poduszkami i kocami, by poczytać gazetę czy książkę - opowiadają pracownicy biblioteki.
Na tarasie można również bezpłatnie i bez limitu korzystać z Internetu, dzięki wi-fi. Prace będą kosztować 60 tys. zł.
Kolejnymi etapami modernizacji będą: remont i naprawa samego tarasu oraz prace ogrodnicze - równanie terenu i nasadzenia. Przy tarasie powstanie piękny ogród biblioteczny wraz z czytelnią.
Zakończenie prac modernizacyjnych przy bibliotece przewidywane jest na wiosnę.
- Ale już teraz serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z Letniej Czytelni! - zachęcają w bibliotece. Przyłączamy się!