Prace na drodze ze Smogór do Boczowa trwają na całego! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Tędy już od lat jeździć się nie dało! Dziura na dziurze! Dobrze, że teraz to się zmieni - kiwał głową rowerzysta, mieszkaniec Ośna Lubuskiego, którego spotkaliśmy na drodze powiatowej ze Smogór do Boczowa. 


O tym, że droga ta zostanie przebudowana, pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz prace trwają już na całego! 
Przypomnijmy: remontu doczeka się odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 137 do drogi krajowej nr 92, o długości 1,37 km (w km od 2+430 do km 3+800). 
- Jezdnia będzie poszerzona. Ponadto odbudowane zostaną rowy przydrożne, pojawią się perony autobusowe, zaś w samych Smogórach powstanie 80-metrowy chodnik - wylicza wicestarosta Leopold Owsiak
Prace idą zgodnie z planem. Niedawno utwardzono tłuczniem podkład, wkrótce na drodze pojawi się warstwa wyrównująca, następnie ścieralna i... będzie można jeździć jak po stole! 
Całkowity koszt prac to 1.187.466 zł, z czego 593.733 zł to pieniądze rządowe. Połowę z nich - 296.866 zł otrzymał na inwestycję powiat słubicki, tyle samo zaś gmina Ośno Lubuskie. 
A teraz rzućcie okiem na zdjęcia, które znajdziecie na naszym profilu na Facebooku. Widać na nich postępy prac przy remoncie. Są tam też fotografie zrobione jeszcze przed nim. Trzymamy kciuki za kolejne etapy przebudowy!

Udostępnij