Mamy dofinansowanie na kolejny pojazd dla osób niepełnosprawnych! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do „Programu wyrównywania różnic między regionami III” możliwe było pozyskanie dofinansowania na zakup trzech busów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Przypomnijmy: pojazdy trafiły do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Górzycy oraz w Bieganowie. 
Starosta Marcin Jabłoński zapowiadał wówczas, że to nie koniec starań o środki zewnętrzne na podobne cele. I jak widać, udało się po raz kolejny!
Tym razem 18-osobowy autobus, z którego będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, trafi do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach. 
Dziś umowę w tej sprawie podpisali w Zielonej Górze: starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak oraz skarbnik powiatu Anna Górska, wraz z dyrektorem lubuskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzejem Gonią.
Łączny koszt projektu to 159 900,02 zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON-u wynosi 111 930,01 zł, a 47 970,01 zł to wkład własny gminy Górzyca.

Udostępnij