Aktywne wakacje naszych podpiecznych - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Najpierw wypad nad morze, a ostatnio wyjazd edukacyjny do Poznania - trzeba przyznać, że podopieczni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, w tym m.in. dzieci pozostające w pieczy zastępczej wraz z rodzicami zastępczymi, aktywnie spędzają tegoroczne wakacje. Oto krótka relacja z wycieczki do stolicy Wielkopolski:

Tuż po dotarciu na miejsce, uczestnicy wyjazdu swoje kroki skierowali do Rogalowego Muzeum Poznania. Tutaj, pod czujnym okiem mistrzów, poznawali tajniki wypieku rogali świętomarcińskich. Nasi podopieczni mieli też jedyną w swoim rodzaju okazję do wysłuchania gwary i historii Poznania oraz legendy o koziołkach z ratuszowej wieży, które zresztą, w samo południe, podziwiali. 
Kolejną atrakcją była wizyta w poznańskim zoo. Wiele radości sprawiła też uczestnikom wycieczki przejażdżka kolejką oraz wizyta w parku linowym.

PCPR Słubice

Wyjazd odbył się w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej zdjęć z wyjazdu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij