Podsumowanie projektu "Żywe Obrazy". - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

20 lipca w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie miała miejsce wystawa podsumowująca projekt „Żywe Obrazy”, zrealizowany przez rzepińskie stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych „Słoneczko”, przy wsparciu finansowym Powiatu Słubickiego, w ramach zadania publicznego „Wspieranie ochrony i promocji zdrowia - organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego”.

Celem projektu było między innymi rozwijanie aktywności oraz postaw sprzyjających integracji osób niepełnosprawnych oraz osób starszych ze środowiskiem poprzez obcowanie ze sztuką, rozwijanie wrażliwości na jej piękno, a także zdobywanie praktycznych umiejętności ułatwiających im funkcjonowanie w życiu codziennym. Wystawa została przygotowana przez artystów – osoby niepełnosprawne, wspierane przez seniorów z Rzepina, którzy wcielili się w postacie ze znanych obrazów. Miejski Dom Kultury w Rzepinie udostępnił salę, a jego pracownicy pomogli w przygotowaniu dekoracji. Wszystkim należą się serdeczne podziękowania.          Nie zabrakło też licznych gości odwiedzających wystawę, a Powiat Słubicki reprezentowała Pani Danuta Sawicka, członek zarządu powiatu. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”, Pani Elżbieta Pych wyraziła nadzieję, że projekt na długo pozostanie w sercach jego uczestników oraz osób zaangażowanych w realizację „Żywych Obrazów”.

Udostępnij