Nocna wyprawa śladami historii - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Piesza, nocna wycieczka ulicami Rzepina, której celem było ukazanie historii miasta oraz poznanie nieznanych faktów z jego dziejów, przyciągnęła ok. 30 osób. 


Wyprawa rozpoczęła się o 22.00, przed Miejskim Domem Kultury. Następnie uczestnicy, pod kierunkiem historyka i regionalisty Damiana Utrackiego, przez blisko dwie godziny poznawali znane i nieznane fakty z przeszłości Rzepina. Można było wysłuchać wiele ciekawostek o jego historii i okolicach. 
- Na zakończenie, około północy, przy blasku księżyca i ogniska, na murach MDK została wyświetlona prezentacja ukazująca stare widokówki, przedstawiające przedwojenny Rzepin, czyli dawny Reppen - mówi nam Damian Utracki, który podesłał nam kilka zdjęć z nocnej wyprawy. Możecie je obejrzeć na naszym profilu na Facebooku. Dziękujemy!

Udostępnij