Mamy kolejne setki tysięcy na powiatową oświatę! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Udało się! Kolejne pieniądze unijne popłyną szerokim strumieniem do powiatu słubickiego!

I znowu jest się z czego cieszyć - tym razem dostaliśmy bowiem spore dofinansowanie na modernizację hali warsztatowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach. Po remoncie pomieszczeń korzystać z nich będą uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu. Powstaną tu dwa stanowiska dydaktyczne, pracownie oraz zaplecze sanitarne i magazynowe. Do praktycznej nauki zawodu wykorzystywane będą również korytarze. Zostaną na nich zamontowane m.in. tablice magnetyczne służące do planowania podczas praktycznych zajęć. To wszystko w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w powiecie słubickim”.

Ponad 860 tys. dofinansowania!

To jednak nie wszystko. Wspomniany projekt zakłada także modernizację części pomieszczeń w starostwie (przy ul. Piłsudskiego 19, w budynku, w którym mieści się m.in. Wydział Komunikacji i Dróg). 
Po remoncie powstanie tu sala do nauki języków obcych oraz pomieszczenie demonstracyjne dla uczniów kierunków hotelarskich i gastronomicznych. 
Całkowity koszt prac przewidziano na ponad milion złotych, z czego aż ok. 862 tys. zł to środku unijne.

Umowa już podpisana!

Dzięki staraniom powiatu słubickiego o fundusze europejskie powiatowa oświata wyraźnie nabrała rozpędu. - Wystarczy wymienić dwa inne projekty, ważne dla naszej młodzieży: Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim czy Rozwój e-usług w Powiecie Słubickim - podkreśla starosta Marcin Jabłoński, który dziś, wraz ze swoim zastępcą Leopoldem Owsiakiem i skarbnikiem powiatu Anną Górską, podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę dotyczącą wyżej wymienionych remontów. Marszałka województwa reprezentowała członek zarządu województwa lubuskiego Alicja Makarska. Kiedy rozpoczną się prace? Zapewne niedługo, bowiem już ruszyła procedura przetargowa. Trzymamy kciuki!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Udostępnij