Rzepińskie gimnazjalistki realizują zdrowy projekt - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że dwadzieścia pięć dziewcząt z klas drugich rzepińskiego gimnazjum uczestniczy w projekcie ”Zdrowa Ja” Instytutu Matki i Dziecka z Warszawy. Zrealizowano już trzy części programu: z zakresu aktywności fizycznej, kompetencji społecznych i zdrowego odżywiania. Więcej w nadesłanej relacji, za którą dziękujemy:

Do końca roku szkolnego gimnazjaliści zrealizują jeden etap projektu, który będzie dotyczyć ryzykownych zachowań. Porusza on przede wszystkim kwestie związane z uzależnieniami. Ma on na celu przeciwdziałanie piciu alkoholu, palenia papierosów czy zażywania narkotyków i innych substancji uzależniających. Dziewczęta przez cały czas projektu noszą opaski, służące do telemonitoringu wykonywanych zadań. Poprzez internetową aplikację otrzymują wyzwania, za wykonanie których dostają punkty i przechodzą na kolejne szczeble. Ta forma rywalizacji ma ich pobudzić do działania i zachęcić do współzawodnictwa dziewczętami z innych szkół. Opaska ponadto mierzy puls, długość przebytego dystansu, czas snu i jego etapy. Dodajmy, że w projekcie „Zdrowa Ja” bierze udział zaledwie 48 szkół z całej Polski. Trzeba mieć nadzieję, ze udział w projekcie podniesie świadomość dziewcząt z zakresu zdrowia i przyczyni się do zmiany stylu życia.

Udostępnij