Słubicka "Trójka" obchodzi złoty jubileusz - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

To niewiarygodne, że minęło już pół wieku – kręcili z niedowierzaniem głowami nauczyciele, uczniowie, pracownicy i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, która w tym roku obchodzi swój złoty jubileusz.


Z tej okazji dziś, w sali gimnastycznej zorganizowano uroczystość. Były ciepłe słowa przyjaciół szkoły, przedstawienie jej historii, wspomnienia, toteż nic dziwnego, że gdzieniegdzie zaszkliły się łzy wzruszenia. Nie zabrakło występów artystycznych - zadbali o nie członkowie chóru Adoramus oraz uczniowie i absolwenci „Trójki”.
- Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie. Przebiegnijmy szkolne lata, przypominając sobie jej początki i najnowsze dzieje. Pójdźmy ścieżką szkolnych lat od roku 1967 – zachęcali prowadzący uroczystość. 
- Pięćdziesiąt lat do sporo czasu. I mimo, że czasy się zmieniły, a świat wciąż pędzi naprzód, to jedno pozostaje takie samo: niezmiennie potrzebujemy porządnie wykształconych młodych ludzi. A szkoła ta wywiązuje się z tego zadania znakomicie – mówiła członek zarządu powiatu Amelia Szołtun, wręczając dyrektorowi szkoły Hannie Wróbel bukiet kwiatów. 
- Nasza szkoła jest najmniejszą podstawówką w Słubicach. Dzięki temu zapewnia ona kameralną atmosferę, która sprzyja rozwojowi uczniów i wzmacnia w nich poczucie bezpieczeństwa – czytamy w specjalnym wydaniu szkolnej gazetki „Szkolne oko”.
Dziękujemy za zaproszenie i w imieniu starosty raz jeszcze gratulujemy złotego jubileuszu!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach rozpoczęła pracę 4 września 1967 r. Jej pierwszym kierownikiem był Władysław Jagiełłowicz. Trzy lata później szkoła przyjęła imię Stefana Czarnieckiego. Realizowane są tutaj różne programy i projekty edukacyjne, np. „Szlifiernia diamentów”, „Twórcza integracja” czy cyrk „Fun-Atycy”. Podczas dzisiejszej uroczystości przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak zapowiedział budowę przy szkole nowej sali gimnastycznej.

Więcej zdjęć z jubileuszowej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij