Dziś Dzień Krwiodawstwa - Ty też możesz oddać krew! - Powiat Słubicki

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy, czyli święto dedykowane dawcom krwi. Jego data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 r. odkrył grupy krwi, za co dwa lata później otrzymał nagrodę Nobla.

A my, korzystając z okazji, zapraszamy do udziału w akcji „Oddaj krew - uratuj życie”, którą po raz kolejny organizuje Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.
Zbiórka krwi odbędzie się 21 czerwca. W akcję włączy się tradycyjnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, którego krwiobus stanie przy budynku słubickiej komendy. Krew będzie można oddawać od 9.00 do 12.00. Zapraszamy!