Co słychać w słubickiej bibliotece? - Powiat Słubicki

Uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, kreatywne warsztaty z pedagogiem, a także ponowna odsłona Teatru przy regale – oto kolejna porcja informacji, które dostaliśmy od słubickiej biblioteki. Dziękujemy!

Słubicka biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej “Jak nie czytam, jak czytam”. Już po raz trzeci uczniowie w całej Polsce manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. I tak, 8 czerwca, podczas pikniku czytelniczego przy słubickiej bibliotece, uczniowie słubickich szkół podstawowych oraz Słubickiego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Słubicach wraz ze swoimi nauczycielami pokazali, że czytanie sprawia przyjemność, radość, a czytać można gdzie się chce i jak się chce.

2 copy copy copy copy

25 maja biblioteka po raz kolejny gościła Ewę Pawletę, pedagoga i praktyka metody „Points of You”, która spotkała się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach.Na spotkaniu wykorzystane zostały karty coachingowe „Points of You”, które zawierają rysunek lub zdjęcie i pomagają uruchomić naszą intuicję, wspierając tym samym rozwój i samoświadomość. Są one bardzo użyteczne na etapie opisu rzeczywistości i przynoszą wiele ciekawych skojarzeń. Uczestnicy spotkania zainspirowani zdjęciami widocznymi na kartach, poruszali tematy związane z emocjami, między innymi z radością, szczęściem, przygnębieniem, smutkiem, zadowoleniem, itp. Ciekawe skojarzenia przeplatały się z rzeczywistymi wspomnieniami, z przyjemnościami oraz pasjami poszczególnych uczestników.

IMG 8776

12 czerwca oddział dla dzieci słubickiej biblioteki zamienił się ponownie w "Teatr przy regale". Swoją mistrzowską grę aktorską zaprezentowali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Haliny Samsonowicz, wychowawcy oraz koordynatora autorskiego programu zajęć pozalekcyjnych "S.Z.T.U.K.A. - Szalenie Zajmująca Twórczość Utalentowanych i Kreatywnych Artystów".

IMG 9484

Zespół Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.