Co starosta włoży do... kapsuły czasu? - Powiat Słubicki

Do odsłonięcia pomnika Zesłańców na Sybir i Niepodległości w Słubicach zostało jeszcze kilka miesięcy, ale Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach nie ustaje w poszukiwaniach przedmiotów, które umieszczone będą w tzw. kapsule czasu, pod monumentem. Mają się tam znaleźć informacje i pamiątki otrzymane od instytucji państwowych, samorządowych oraz mieszkańców.

W kapsule przewidziano także miejsce poświęcone powiatowi słubickiemu. Dlatego członkowie komitetu poprosili starostę o przekazanie pamiątki związanej z historią powiatu.
Marcin Jabłoński chętnie spełnił prośbę członków komitetu i podarował im kopię bardzo ważnego dokumentu - aktu utworzenia powiatu słubickiego, który został wręczony pierwszemu staroście słubickiemu Edwardowi Chilińskiemu na Zamku Królewskim w Warszawie w 1998 r.
- Dziękujemy! Eksponat ten z pewnością wzbogaci zawartość kapsuły - mówił nam Michał Sobociński z Społecznego Komitetu Budowy Pomnika w Słubicach.