Potrzebujesz pomocy prawnika? Sprawdź, czy otrzymasz ją bezpłatnie - Powiat Słubicki

Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, powiat słubicki realizuje zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób fizycznych. Spójrzmy, kto może z niej skorzystać oraz w jakich godzinach i gdzie udać się po poradę.

Z bezpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać osoby:
- które posiadają ważną Kartę Dużej Rodziny,
- które uzyskały zaświadczenie, o którym mowa w ustawie o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
- które posiadają ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie o weteranach działań poza granicami państwa,
- które nie ukończyły 26 lat,
- które ukończyły 65 lat,
- które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.
- kobiety w ciąży.
Pomoc prawną świadczą adwokaci i radcowie prawni. Polega ona na: poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz na wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego. Można też uzyskać pomoc w sporządzeniu wymagającego wiedzy prawniczej projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy (z wyłączeniem pism procesowych), w postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w postępowaniu sądowo-administracyjnym. Prawnicy pomogą także w sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Tu znajdziesz pomoc:

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach
    (pomieszczenie nr 8)
    ul. Sienkiewicza 28, 69-100 Słubice

* poniedziałki od godz. 12:00 do godz. 16:00
    * wtorki od godz. 8:00 do godz. 12:00;
    * środy od godz. 8:00 do godz. 12:00.
    * czwartki od godz. 11:30 do godz. 15:30;
    * piątki od godz. 8:00 do godz. 12:00.
  2. Miejski Dom Kultury w Rzepinie
    (świetlica nr 2)
    ul. Słubicka 3, 69-110 Rzepin

* poniedziałki od godz. 8:00 do godz. 13:00;
    * wtorki od godz. 15:00 do godz. 20:00;
    * środy od godz. 15:00 do godz. 20:00;
    * czwartki od godz. 8:00 do godz. 13:00.