Dzień Europy pełen integracji - Powiat Słubicki

9 maja pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, na zaproszenie Stowarzyszenia Lebenshilfe Frankfurt Oder (instytucji pomocowej, która zajmuje się m.in. pomocą i wsparciem rodzin, opieką nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi), uczestniczyli we wspólnych obchodach Dnia Europy.
- Lebenshilfe Frankfurt Oder zorganizowało festyn dla rodzin z dziećmi pod hasłem "Wspólnie tworzymy i ruszamy się", na który zostały zaproszone również rodziny zastępcze (wraz z dziećmi), znajdujące się pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - mówi nam dyrektor PCPR Anna Gołębiowska.
Podczas festynu było mnóstwo atrakcji m.in. malowanie buziek, warsztaty plastyczne oraz konkurencje sportowe. Rodzice mogli spędzić czas na rozmowie, przy kawie i cieście.
- Natomiast pracownicy PCPR-u mogli poznać charakter i specyfikę pracy instytucji pomocowej po stronie niemieckiej - podkreśla A. Gołębiowska.

Więcej zdjęć z festynu znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.