Dla naszych maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

To niesamowite, jak ten czas szybko zleciał! - mówili nam tegoroczni maturzyści, którzy dziś świętowali zakończenie nauki w swoich szkołach. 


- Szkolne więzi i wspomnienia doceniane są przeważnie po latach - mówił starosta Marcin Jabłoński żegnając maturzystów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Towarzyszyli mu: członek zarządu Amelia Szołtun i główny specjalista ds. oświaty w starostwie Urszula Zakowicz. Starosta przypomniał również, że począwszy od tego roku uczniowie szkoły mogą kształcić się z pomocą nowoczesnego sprzętu, który dzięki projektowi Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim trafił do placówki. - I nie zapominajmy o szerokopasmowym internecie, który w tym roku pojawił się w waszej - i nie tylko - szkole. Teraz będą z niego korzystać wasi młodsi koledzy - dodał starosta, życząc powodzenia na maturze. Następnie wręczył najlepszym absolwentom nagrody pieniężne.

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach swoje świadectwa odebrali w auli Collegium Polonicum. Im również towarzyszył im starosta Marcin Jabłoński, który, wręczając najlepszym abiturientom nagrody pieniężne, podkreślił wagę ich szkoły dla powiatowej oświaty, m.in, stuprocentową zdawalność matur.
Starosta przypomniał też, że już wkrótce przy liceum ruszy budowa nowoczesnej sali gimnastycznej.

2 copy

W słubickim Zespole Szkół Technicznych uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów rozpoczęła się od podziękowań, jakie dyrektor szkoły przekazał staroście oraz zarządowi powiatu. - To za konsekwencję w działaniu, dzięki której nasza szkoła zyskała tak potrzebny sprzęt - mówił Stanisław Woronowicz o urządzeniach, które w ramach wspomnianego wyżej projektu trafiły do "Samochodówki". 
- Mamy wprawdzie wykwalifikowaną kadrę, ale brakowało nam sprzętu do nauki. Teraz to się zmieni - nie krył radości dyrektor.
Następnie przyszedł czas na wręczenia nagród pieniężnych starosty oraz świadectw ukończenia szkoły. Nie mogło zabraknąć życzeń powodzenia podczas nadchodzącej matury.

 

3 copy


I my także, w imieniu całego zarządu powiatu oraz powiatowych radnych, wszystkim tegorocznym maturzystom z naszego powiatu życzymy "połamania" pióra!

Więcej zdjęć z dzisiejszych uroczystości znajdziecie na nasztm profilu na Facebooku.

Udostępnij