Akademia Małego Leśnika ruszyła pełną parą! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

22 kwietnia, w dniu Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbyła się inauguracyjna wycieczka zorganizowana przez: Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie, w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika.
Oto relacja wraz obszerną fotogalerią, którą dostaliśmy od organizatorów. Dziękujemy!

Tego słonecznego dnia stawiło się ponad 50 uczestników, w przeważającej większości rodziców z dziećmi. Po powitaniu wszystkich i przedstawieniu ogólnych założeń i celów Akademii oraz wycieczki przez Damiana Utrackiego, koordynatora Akademii, wyruszono w trasę. Pierwszy etap większość uczestników pokonała rowerem, przemierzając wpierw ulice Rzepina, by następnie leśną drogą dotrzeć do Starościna. Tam, na terenie Technikum Leśnego zarządzono zbiórkę przed wyruszeniem na miejsce zaplanowanego sadzenia lasu. Naszym przewodnikiem i ekspertem była Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin. Po chwili spaceru uczestnicy trafili we właściwe miejsce, w którym posadzili przygotowane wcześniej sadzonki dębów i lip.
Po wytężonej pracy wszyscy powrócili na teren TL, gdzie na dziedzińcu szkoły przywitani zostali przez szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich. Wspólnie z jednym z nich, Dominikiem Andrzejewskim, zwiedzono pomieszczenia klasowe technikum.
Ostatnim punktem było wspólne ognisko oraz gry i zabawy dla dzieci. Ta część odbyła się pod wiatą edukacji leśnej, tzw. Harnasiówką, położoną w Parku Europa tuż za budynkami TL. Podczas wspólnego biesiadowania najmłodsi uczestnicy odebrali INDEKS-iki Akademii wraz z wpisem (naklejką) potwierdzająca pierwsze zajęcia. Na zakończenie przyszedł czas na gry i zabawy dla wszystkich, m.in. przeciąganie liny czy terenowa gry w kółko i krzyżyk.

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij