Będzie modernizacja ewidencji gruntów i budynków w powiecie! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

O wspólnej realizacji modernizacji ewidencji gruntów i budynków w ramach projektu realizowanego przez Związek Powiatów Lubuskich rozmawiali wczoraj z włodarzami gmin wchodzących w skład powiatu słubickiego starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiakoraz geodeta powiatowy Grzegorz Majek. 


Starosta przedstawił krótko zakres projektu, a następnie przekazał informację, że Związek Powiatów Lubuskich podpisał umowę i pozyskał dofinansowanie na realizację tego zadania.
- Cały projekt opiewa na kwotę 42.023.529,41 zł. (pierwotnie 87 mln. zł) z czego dofinansowanie to 85 proc. tej kwoty. Na powiat słubicki przypada udział w wysokości 5,89 proc - tłumaczy Grzegorz Majek, geodeta powiatowy. 
W ramach prac geodezyjnych na modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie słubickim możliwe będzie wykonanie prac dla ok. 3519 działek ewidencyjnych, przy czym prace mogą dotyczyć wyłącznie całych obrębów ewidencyjnych.
- Starostwo przygotowało już projekty modernizacji ewidencji gruntów i budynków wytypowanych uprzednio obrębów ewidencyjnych, uzgodniło je z Lubuskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gorzowie Wlkp. - dodaje G. Majek. 
Przetargi na wykonanie prac ogłaszać będzie Związek Powiatów Lubuskich, który obecnie kompletuje dokumentacje przetargową.
Przedstawiciele gmin potwierdzili zainteresowanie projektem oraz swój udział w współfinansowaniu projektu. Uzgodniono, że modernizacja ewidencji gruntów i budynków obejmie obręby ewidencyjne: Kłopot, Mielesznica, Stańsk, Spudłów, Smogóry, Starków, Radów, Drzeńsko, Golice, Nowy Lubusz, Stare Biskupice i Nowe Biskupice.

Udostępnij