Wycieczka, która bawiąc uczyła - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ciekawe doświadczenia w Centrum Przyrodniczym, zajęcia warsztatowe i interesujące wystawy - takie atrakcje czekały na dzieci i młodzież z rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince podczas piątkowej wycieczki do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.


W Centrum Przyrodniczym uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach warsztatowych pn. „Obudź swoje zmysły”. 
- Dzięki krótkim filmom nasi podopieczni poznali, jak funkcjonuje nasz wzrok, węch, słuch oraz dotyk. Krótkie projekcje uzupełniły i urozmaiciły ciekawe doświadczenia i zabawy - mówi nam Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Dzieci odgadywały zapachy (np. róży, ogniska, trawy) oraz wsłuchiwały się w przeróżne odgłosy. Każdy wykonał również m. in. balonowego „gniotka”, który cieszył się chyba największym zainteresowaniem. 
Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie przeróżnych ekspozycji, odnoszących się do wielu dziedzin nauki, np. biologii, fizyki czy nauki o człowieku. Każdy mógł dotknąć i sprawdzić jak działa ludzkie oko, jak wygląda nasz kręgosłup, gdy przyjmujemy różne pozycje, czy porównać swoją siłę z kolegą. 
Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy w Planetarium Wenus. Tam pod ogromną kopułą wyświetlono film animowany pt. „Życie drzew”.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Udostępnij