Podczas tego festiwalu młodzi mogli zdecydować, co dalej - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- To superpomysł, by w jednym miejscu zgromadzić przedstawicieli wszystkich szkół średnich z okolicy. Wciąż się jeszcze waham, ale niewykluczone, że dziś wybiorę tę właściwą szkołę – mówił nam 15-letni Tomek, gimnazjalista ze Słubic, którego spotkaliśmy na I Powiatowym Festiwalu Zawodów. Odbył się on dziś w Collegium Polonicum i przyciągnął wielu gimnazjalistów z całego powiatu.

Świetne warunki do nauki

Jesteśmy tu po to, aby ułatwić wam wybór dalszej drogi kształcenia - mówił organizator festiwalu starosta Marcin Jabłoński, który podkreślał, że powiatowe szkoły ponadgimnazjalne mają świetne warunki do nauki. - To zasługa znakomicie przygotowanej kadry pedagogicznej, ale także dzięki realizowanemu przez nas projektowi Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim - dodał starosta.

M. Jabłoński wspomniał także o szkoleniach, kursach i nowoczesnym sprzęcie dydaktycznym, który w ramach projektu trafił do naszych szkół.Festiwal został podzielony na dwie części: pierwsza to prezentacje szkół ponadgimnazjalnych - każda z nich miała 15 minut na przedstawienie prezentacji o swojej placówce. Można się było zapoznać z ofertą słubickich szkół: Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz nowo powstałego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. O swoich szkołach opowiedzieli także przedstawiciele Technikum Leśnego w Starościnie i Zespołu Szkół w Rzepinie.

Wykłady, relacje i warsztaty

– Dzięki takiej prezentacji gimnazjaliści uzyskują w jednym miejscu informacje o szkołach oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia – mówiła Sylwia Cor, koordynatorka wspomnianego projektu. 
Druga część to festiwal zawodów, podczas których nie zabrakło licznych wykładów, prelekcji i warsztatów. Przy okazji prezentacji kierunków kształcenia, obok nauczyciela zawodowego, zaproszono praktyków - przedstawicieli zawodów, m.in. dietetyka, ekonomisty, informatyka, spedytora, mechanika, itp.
Dodatkowo w holu każda z zaproszonych szkół rozstawiła swoje stoiska promocyjne, przy których można było uzyskać szczegółowe informacje o profilu nauczania danej placówki i porozmawiać z ich uczniami lub nauczycielami.

 

1 copy  7

Więcej zdjęć z dzisiejszego festiwalu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij