"Słoneczka" przygoda ze sztuką rozpoczęta! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Pierwszy etap ciekawego projektu za nimi! Stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych "Słoneczko" w Rzepinie rozpoczęło swoją przygodę ze sztuką. 


17 kwietnia członkowie stowarzyszenia pojechali na wycieczkę do zielonogórskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. I to nie po to, by wypożyczyć książki, ale by zwiedzić książnicę, obejrzeć stare księgi i podziwiać zgromadzone w tutejszym muzeum eksponaty związane z książkami. To pierwszy etap realizacji projektu „Żywe obrazy”.
- Był też specjalnie przygotowany dla nas wykład na temat dzieł słynnych malarzy. Zostały omówione i zaprezentowane dzieła sztuki, które będą inspiracją do dalszej naszej pracy nad projektem - mówi nam Elżbieta Pych, szefowa "Słoneczka". 
Kolejnym punktem tej artystycznej wyprawy była wizyta w galerii BWA, gdzie członkowie stowarzyszenia podziwiali malarstwo nowoczesne. 
- Tu czekała nas niespodzianka – warsztaty, podczas których każdy z uczestników mógł własnoręcznie zaprojektować i wykonać swoją przypinkę - dodaje E. Pych. - A o tym, co przed nami w ramach projektu, opowiemy już wkrótce - zapowiada tajemniczo pani Elżbieta.

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Projekt dofinansowany przez Powiat Słubicki na realizację zadania publicznego "Wspieranie ochrony i promocji zdrowia tj. "Organizacja i prowadzenie działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie powiatu słubickiego".

Udostępnij