Młodzi wiedzą doskonale, jak walczyć z żywiołem - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czym charakteryzują się budynki wysokościowe? Czy w kościołach także muszą znajdować się znaki ewakuacyjne? Aż wreszcie: ile osób jest niezbędnych, by utworzyć drużynę Ochotniczej Straży Pożarnej?
Między innymi z takimi

pytaniami musieli poradzić sobie uczestnicy powiatowych eliminacji turnieju "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.
Zmagania odbyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Najpierw był test, a potem część ustna. 
W imieniu starosty Marcina Jabłońskiego, który jest jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słubicach, uczestników turnieju powitał wicestarosta Leopold Owsiak, wraz z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach st. kpt. Wojciechem Śliwińskim.

A oto wyniki: III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Michał Ceglewski, II nagrodę wywalczyła Sabina Kusz, a najlepiej spisała się Wiktoria Dydyna. 
Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Cyprian Jurkowski, przed Kacprem Siwym i Zuzanną Szurgot. 
Z kolei I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajął Kacper Wieczór, II - Jakub Radkiewicz, a III nagroda powędrowała do Pauliny Reus. 
Podziękowano także opiekunom zawodników, za sprawne przygotowanie ich do konkursu.
Gratulujemy! Zdobywcy I i II miejsc będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich turnieju, które niebawem odbędą się w Zielonej Górze. W imieniu starosty życzymy powodzenia!

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij