Umowa na dofinansowanie Dziennego Domu Pobytu Seniora podpisana! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Niedawno pisaliśmy o wysokim dofinansowaniu z budżetu państwa na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Pobytu Seniora. 
Dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim umowę w tej sprawie podpisali z wojewodą Władysławem

Dajczakiem: starosta Marcin Jabłoński i członek zarządu powiatu Amelia Szołtun, przy kontrasygnacie skarbnika Anny Górskiej.

Sukces! Seniorzy się cieszą

Przypomnijmy: w ramach rządowego projektu Senior+ powiat słubicki dostanie aż 300 tys. na prace budowlane i wyposażenie pomieszczeń Dziennego Domu Pobytu Seniora, który z inicjatywy zarządu powiatu powstanie wkrótce w Słubicach, na parterze budynku przy ul. Mickiewicza (tzw. przychodnia).
- Cieszę się bardzo, że udało się wam zdobyć te pieniądze, i to w takim ekspresowym tempie! - nie kryje radości Jan Skałecki, znany regionalista z Kowalowa, członek nowo powołanej Powiatowej Rady Seniora. - Dla mnie, jako niepełnosprawnej osoby w podeszłym wieku, utworzenie tej placówki jest niezmiernie ważne. I oczywiście dla wszystkich seniorów naszego powiatu - dodaje pan Jan.
- Nasi seniorzy nie powinni przebywali tylko w swoich domach, tym bardziej, że mają oni wiele pomysłów i planów. Wkrótce będą mogli rozmawiać o ich realizacji w swoim własnym, stworzonym specjalnie dla nich miejscu - mówi starosta Marcin Jabłoński.
- Tworząc tę placówkę mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoje miejsce, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. W naszych seniorach drzemie bowiem ogromny potencjał - zauważa starosta.

Liczymy na więcej

Wiele wskazuje na to, że owe 300 tys zł nie zamyka źródła dofinansowania nowej placówki. 
- Powiat słubicki złożył także wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie remontu łazienek w Dziennym Domu Pobytu Seniora - tłumaczy Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Wnioskowana kwota to ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowa niezbędnych na ten cel środków. 
- Środki przyznawane przez PFRON służą między innymi takim własnie inicjatywom. W ramach naszych możliwości będziemy starali się pomóc w dofinansowaniu tej placówki - zapowiadał szef lubuskiego oddziału PFRON-u Andrzej Gonia, oglądając kilka dni temu remontowane pomieszczenia, które już niedługo posłużą naszym seniorom. 
Jak podkreśla starosta, to nie koniec starań o dofinansowana powstającej placówki ze środków zewnętrznych. Trzymamy za to kciuki!

Udostępnij