Dofinansowania studiów z PFRON. Do 10 października można złożyć wniosek w Systemie Obsługi Wsparcia - Powiat Słubicki

Od 2024 roku studenci z każdym stopniem niepełnosprawności mogą uzyskać nawet 4400 zł dofinansowania z PFRON.

• 4400 zł – tyle można otrzymać z PFRON dofinansowania do kosztów czesnego na semestr/półrocze dla osoby z niepełnosprawnością studiującej w szkole wyższej, szkole policealnej lub kolegium.
  • Można też otrzymać do 1100 zł dodatku na pokrycie kosztów kształcenia w szkole policealnej lub kolegium lub 1650 zł dla studentów w szkole wyższej.
  • Obsługą SOW zajmują się Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (PCPR).
  • Więcej informacji: Centrum Informacyjno-Doradcze przy Oddziale Lubuskim PFRON (CIDON) - tel. 68 422 78 07 lub 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.