Za nami podwójna i ważna rocznica - Powiat Słubicki

Wczorajsze upamiętnienie radzieckiej agresji na Polskę zbiegło się z obchodami 35-lecia powstania słubickiego Koła Związku Sybiraków.

W zorganizowanej przez gminę Słubice, Szkołę Podstawową nr 3 oraz słubickich Sybiraków uroczystości wzięli udział samorządowcy, uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz instytucji i stowarzyszeń. Wszyscy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę.

Powiat słubicki reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza wraz z naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Wojciechem Skwarkiem i jego zastępczynią Patrycją Harasimowicz.

Szczególne uznanie należy się przedszkolakom, które dzielnie wytrwały podczas całej uroczystości. Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.