Nowoczesna sala gimnastyczna przy słubickim Zespole Szkół Licealnych oficjalnie otwarta - Powiat Słubicki

Wstęgę przeciął… nie, nie, wcale nie starosta Leszek Bajon, nie przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, ani nawet marszałek województwa Marcin Jabłoński. Nie zrobiła tego także zastępczyni lubuskiego kuratora oświaty Marzena Pulik-Sowińska, choć wszyscy byli obecni na dzisiejszej uroczystości. Komu zatem wręczono nożyczki?

Tego zaszczytu dostąpił Marcin Skiba, słubicki przedsiębiorca, który od lat wspiera potrzebujących. I nie są to puste słowa – to pan Marcin, podczas jednej z licytacji, przeprowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaoferował aż 1000 złotych za voucher uprawniający do uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy słubickim liceum. I wreszcie nadszedł ten moment.

- Dziś zrealizowaliśmy dwie obietnice: pierwszą daliśmy uczniom i nauczycielom szkoły, którzy wreszcie mają salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia i mogą z niej korzystać od początku roku szkolnego. Druga zaś dotyczyła pana Marcina – pamiętamy o jego wspaniałym geście – mówił starosta, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu, w tym byłej dyrektorce szkoły Marii Jaworskiej (również zaproszonej na dzisiejszą uroczystość).

- Zastanawiający był fakt, że szkoła, która wykształciła całe pokolenia wspaniałych ludzi, przez lata była pozbawiona odpowiedniego zaplecza sportowego. Na szczęście to już przeszłość – podkreślał marszałek. Dodajmy, że sala gimnastyczna została zbudowana dzięki wydatnej pomocy samorządu województwa, który dołożył na ten cel ponad 2,3 miliona złotych.

- To ogromny krok w stronę sportowej aktywizacji młodzieży z powiatu słubickiego – pisał w swoim liście lubuski kurator oświaty Mariusz Biniewski, którego reprezentowała jego zastępczyni Marzena Pulik-Sowińska.

Nie można zapomnieć o uczniach szkoły, którzy uświetnili uroczystość fantastycznym, sportowo-tanecznym show. Brawo!

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.