Rodziny zastępcze wciąż pilnie poszukiwane - Powiat Słubicki

Jak poprawić kwestię pieczy zastępczej? Jak rozwiązywać problemy związane z zabezpieczeniem dzieci skierowanych do rodzin zastępczych? O tym rozmawiano podczas dzisiejszego spotkania w starostwie, nad którym patronat objął starosta Leszek Bajon.

Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach Anna Gołębiowska zaprosiła sędziów rodzinnych, kuratorów sądowych, przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, policji, Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wlkp. oraz Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasza Chata” w Słubicach. To po to, by wspólnie omówić zasady współdziałania w zakresie poprawy sytuacji pieczy zastępczej i uchronić dzieci przed krzywdzeniem.

- Zapewnienie dzieciom pieczy w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz w placówkach opiekuńczo–wychowawczych jest niezwykle ważnym zadaniem powiatu – podkreślał starosta.

- Obecnie wiele dzieci, nie tylko w naszym powiecie, ale również w całej Polsce, oczekuje na umieszczenie w pieczy zastępczej. Wynika to przede wszystkim z tego, że brakuje miejsc w funkcjonujących rodzinach zastępczych oraz placówkach opiekuńczo–wychowawczych, ponadto nie powstają nowe rodziny zastępcze – mówiła A. Gołębiowska.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.