Działo się podczas sobotnich dożynek w Ośnie Lubuskim! - Powiat Słubicki

Zaraz po mszy w intencji rolników na miejski stadion przeszedł dożynkowy korowód. Potem oficjalna inauguracja święta plonów, ceremoniał i już można było zaczynać zabawę. Była przednia! Występy dziecięco-młodzieżowej orkiestry dętej i chóru „Łęczanie”, atrakcje dla dzieci, wystawa sprzętu rolniczego oraz wieczorne koncerty - to wszystko przyciągnęło tłumy.

Cieszyły oko barwne stoiska - zaprezentowały się przy nich sołectwa i wsie gminy Ośno Lubuskie, zaś pod sceną ułożono okazałe wieńce dożynkowe, które podziwiał między innymi starosta Leszek Bajon. - Kryje się w nich głębokie przywiązanie do naszych tradycji, symbolizują one bowiem owoce ziemi i urodzaj – podkreślał starosta. Nie zabrakło członka zarządu powiatu Macieja Błońskiego. Dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, które znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.