Podwójna rocznica w słubickim kościele - Powiat Słubicki

To już 85 lat, kiedy atakiem na Polskę Niemcy rozpętały najbardziej krwawy konflikt w dziejach świata. W niedzielę minęło również 5 lat, odkąd w słubickim kościele pw. Ducha Świętego poświęcono tablicę ku czci żołnierza polskiego.
Jej pomysłodawcą był starosta Leszek Bajon, a została ona ufundowana ze składek mieszkańców. Od tamtego czasu, z okazji patriotycznych świąt, delegacje składają przy niej kwiaty i znicze.

Nie inaczej było tym razem - prócz starosty podwójną rocznicę uczcił zastępca burmistrza Słubic Tomasz Stefański wraz z miejską radną Ewą Chustecką.
Kwiaty złożyli również: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki, powiatowi radni: Anna Górska i Jan Krzysztof Hańbicki, a także byli radni: Józef Apanowicz i Krzysztof Bohuszko.
Dziękujemy za obecność zarówno im, jak i mieszkańcom!