O unijnej kasie podczas Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego - Powiat Słubicki

Od gratulacji złożonych przez wojewodę Marka Cebulę nowemu przewodniczącemu Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego Leszkowi Bajonowi rozpoczęło się wczorajsze posiedzenie konwentu w Łagowie. Ze starostami, prócz wojewody, spotkał się także marszałek województwa Marcin Jabłoński, nie zabrakło szefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomasza Pisarka.

Rozmawiano między innymi o możliwościach i szansach, jakie mogą przysporzyć samorządom unijne pieniądze. – Dobrze jest współpracować w takim gronie i mam nadzieję, że zaowocuje to wspólnymi projektami. Mamy wsparcie pana marszałka, wojewody i kuratora oświaty. A powiaty mają swój czas do wykorzystania – mówił słubicki starosta Leszek Bajon, a zarazem szef Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego.

– W naszym wspólnym interesie jest zrobić wszystko, żeby do Lubuskiego trafiło jak najwięcej pieniędzy – podkreślał marszałek Marcin Jabłoński, przedstawiając informacje o aktualnych naborach wniosków na dotacje dla samorządów z Krajowego Planu Odbudowy. - To też rola i szansa dla starostów – zaznaczył marszałek.