Woda dostarczana do odbiorców na terenie Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Pławidła i Kunowic nadaje się do spożycia. - Powiat Słubicki

Na podstwie informacji z Zakładu Usług Wodno - Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach uprzejmie informujemy:

"Woda dostarczana do odbiorców na terenie Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Pławidła i Kunowic nadaje się do spożycia.

W piątek 16.08.2024 roku, na podstawie wyników badań próbek wody, pobranych na Stacji Uzdatniania Wody w Słubicach oraz na sieci wodociągowej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał komunikat nr 29 w sprawie przydatności wody do spożycia, dostarczanej za pośrednictwem publicznego wodociągu w Słubicach.

Jakość wody uległa poprawie pod względem mikrobiologicznym i spełnia wymagania Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. w związku z tym komunikat nr 27, wydany przez słubicki Sanepid w dniu 9 sierpnia 2024 roku o warunkowej przydatności wody do spożycia, przestaje obowiązywać.".