Młodzi przejęli murawę - Powiat Słubicki

– Patrząc dzisiaj na was mam marzenie, bym w swoim życiu mógł ponownie zobaczyć takie mecze jak w dzieciństwie, gdy miałem przyjemność oglądać Deynę, Lubańskiego, Latę, Szarmacha czy Gorgonia – mówił wczoraj na słubickim stadionie starosta Leszek Bajon, podczas otwarcia jubileuszowej, 40. edycji turnieju „Piłkarska kadra czeka”.

W tegorocznej odsłonie tej najstarszej w Polsce imprezy piłkarskiej dla dzieci i młodzieży bierze udział 14 zespołów. Zmagania rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do niedzieli, kiedy to odbędzie się wielki finał.

Na trybunach nie zabrakło marszałka województwa Marcina Jabłońskiego, któremu prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko wręczył medal pamiątkowy, w podziękowaniu za wspieranie działań na rzecz sportu. - Ja też marzę o tym, żeby zobaczyć was kiedyś w polskiej reprezentacji na światowych stadionach z nadzieją, że wreszcie nasi piłkarze wywołają w nas ogromny entuzjazm i wielką radość – podkreślał marszałek.

- Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Grajcie! Wszystkiego dobrego! – witała młodych piłkarzy burmistrz Słubic Marzena Słodownik.

Powodzenia!

Fot. Daniel Szurka / Lubuskie.pl