To był ważny dzień dla żołnierzy i strażaków - Powiat Słubicki

Najpierw odbyli miesięczne szkolenie, teraz poświęcą się ojczyźnie – w sobotę ponad 60 elewów złożyło przysięgę wojskową w Ośnie Lubuskim.

Teraz mundurowych czeka dalsza służba wojskowa, podczas której przez niemal rok będą nabierać doświadczenia na konkretnych stanowiskach służbowych w poszczególnych jednostkach. Życzymy powodzenia!

Uroczystość była połączona z obchodami Miejsko-Gminnego Dnia Strażaka, a prócz mieszkańców wziął w niej udział m.in. starosta Leszek Bajon wraz z burmistrzem Ośna Stanisławem Kozłowskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Wiesławem Kołoszą. Nie zabrakło jego zastępcy Bogdana Hajkowicza i członka zarządu powiatu Macieja Błońskiego.