Przedszkolaki odwiedziły starostwo, by pomóc rówieśnikowi - Powiat Słubicki

Czy w Międzynarodowy Dzień Herbaty można robić coś innego, niż tylko usiąść w spokoju z kubkiem tego gorącego napoju? Oczywiście! Można na przykład… pomóc.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę maluchy ze słubickiego przedszkola „Krasnal Hałabała”, które ruszyły dziś „w miasto”, by zbierać datki na leczenie ich rówieśnika Michała Bienia, walczącego z dystrofią mięśniową.

A każdy, kto wrzucił co nieco do puszek, dostawał w prezencie saszetkę z herbatą.

Dzieci odwiedziły także nasze starostwo, a że wizyta miała szczytny cel, wicestarosta Regina Waszkiewicz oraz pracownicy chętnie sięgali po portfele.

- Mamy nadzieję, że zbierzemy dużo pieniędzy, dzięki którym Michał wyzdrowieje - tłumaczyli mali wolontariusze. I jak tu im nie kibicować?