Starosta i burmistrz zaprosili sołtysów na śniadanie - Powiat Słubicki

Uroczyste śniadania u starosty stają się tradycją. Tym razem Leszek Bajon, wraz z burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem, zaprosił sołtysów z gminy Słubice. To z okazji przypadającego niedawno Dnia Sołtysa.

- Poruszyliśmy wiele ważnych tematów, związanych ze współpracą na linii powiat-gmina-sołectwa. Nasi goście opowiadali, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy ich miejscowości, a my, wspólnie z burmistrzem, zadeklarowaliśmy, że będziemy szukać sposobów na ich rozwiązanie – mówił starosta. Wskazał on również możliwości finansowania przedsięwzięć czy imprez, realizowanych przez wiejskie organizacje i stowarzyszenia (patronat starosty lub konkursy ofert na realizację zadań publicznych).

- Nie zapomnieliśmy o kwestiach związanych z infrastrukturą drogową czy komunikacją autobusową między sołectwami – dodaje starosta.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie!