Było asfaltowe ściernisko, jest nowoczesne boisko - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jeszcze niedawno był tu sfatygowany, pokryty asfaltem i pozbawiony oznaczeń oraz bramek plac, teraz jest nowoczesne miejsce, nie tylko dla najmłodszych – wczoraj, przy słubickiej Szkole Podstawowej nr 1 oddano do użytku boisko rekreacyjne, z syntetyczną, a więc bezpieczną nawierzchnią.

Ta gminna inwestycja kosztowała 550 tysięcy złotych, z czego 180 tysięcy to unijne dofinansowanie, pozyskane przez Lokalną Grupę Działania - Stowarzyszenie Zielona Dolina Odry i Warty.

Stąd, podczas przecinania wstęgi za nożyczki chwycili również (prócz m.in. starosty Leszka Bajona i burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka), marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński oraz Leonard Pietrow ze wspomnianego stowarzyszenia.

Starosta nie przyszedł z pustymi rękoma – wręczył dyrektorce szkoły Aurelii Wolny zestaw piłek do nogi i siatkówki. – Niech dobrze służą uczniom na nowym boisku – mówił.

Zarówno pani dyrektor, jak i burmistrzowi dziękujemy za zaproszenie na wczorajszą uroczystość. Uznanie należy się też dzieciom, które przygotowały iście wiosenny program artystyczny. Brawo!

 

433946555 737414591713394 2518681887381475810 n

Udostępnij