Lubuskie powiaty są otwarte na współpracę - Powiat Słubicki

W piątkowym Konwencie Starostów Powiatów Województwa Lubuskiego w Żaganiu uczestniczył także starosta Leszek Bajon.

Głównymi tematami były kwestie związane z funduszami europejskimi dla Lubuskiego na lata 2021-2027, z których mogą skorzystać samorządy, nie zabrakło dyskusji nad realizacją przez Związek Powiatów Lubuskich II edycji Programu Modernizacji Szkolnictwa.

Na zaproszenie starosty żagańskiego, a zarazem przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego Henryka Janowicza, w wydarzeniu udział wziął również marszałek województwa Marcin Jabłoński wraz z przedstawicielami departamentów odpowiedzialnych za fundusze europejskie.

Henryk Janowicz podziękował za dotychczasową współpracę wszystkim starostom, a także zachęcił do korzystania ze środków unijnych, które, jak podkreślił, otwierają szerokie horyzonty dla naszych samorządów.