Jak ewoluują polityczne systemy? Konferencja w Collegium Polonicum - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Dziś, kiedy powoli opadają emocje po wyborach, trzeba sobie zadać pytanie: kto kandydował dla idei oraz spełniania misji wobec społeczeństwa, a dla kogo kampania była tylko marketingową zagrywką – mówił dziś w Collegium Polonicum starosta Leszek Bajon, podczas inauguracji konferencji „Ewolucja systemu politycznego. Demokracja przedstawicielska vs. demokracja bezpośrednia wobec współczesnych wyzwań”.

Uczestnikami dwudniowej konferencji są nie tylko naukowcy, ale również politycy, przedstawiciele samorządu oraz organizacji pozarządowych.

Jak podkreślają organizatorzy konferencji, jej celem jest analiza przeobrażeń systemów politycznych państw europejskich (i nie tylko), przez pryzmat funkcjonujących w nich dwóch form demokracji: przedstawicielskiej i bezpośredniej. Uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytania o charakter, zasięg, wielkość i konsekwencje tych zmian, jak i o szanse czy zagrożenia. 

Starosta dziękuje organizatorom, na czele z prof. dr hab. Magdaleną Musiał-Karg oraz prof. Andrzejem Stelmachem, dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, za zaproszenie.

Udostępnij