Młodzi pobiegli dla Niepodległej! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Nieważne, kto będzie pierwszy! Ważne, że tu jesteśmy, bo liczy się dobra zabawa - tłumaczyli nam mali sprinterzy, którzy z pasją pokonywali dziś dystanse wokół placu Bohaterów i w jego okolicach.

Ta biegowa impreza, która co roku przyciąga setki młodych biegaczy, zorganizowana została już po raz trzydziesty czwarty. By uczcić przypadające nazajutrz Święto Niepodległości, biegało około tysiąc przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich z całego powiatu, ale nie tylko. Byli także młodzi zawodnicy z Frankfurtu nad Odrą, gminy Krzeszyce, a nawet z Poznania czy Warszawy.

Przygotowano 24 biegi dla dzieci w różnym wieku. Pierwsze sześć miejsc w każdej z kategorii nagradzano pamiątkowymi koszulkami, zdobywcy trzech pierwszych lokat otrzymali również statuetki, zaś wszyscy najmłodsi uczestnicy kończyli bieg z medalami. Wręczali je m.in. organizatorzy biegów: starosta Leszek Bajon wraz z burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem, nie zabrakło wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Chusteckiego i ks. kan. Andrzeja Wawrzysiuka, proboszcza słubickiej parafii pw. Ducha Świętego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Byliście niesamowici!

Zapraszamy do fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij