Budowa chodnika w Lisowie i remont drogi z Cybinki do Kłopotu idą na całego - Powiat Słubicki

- Nareszcie będzie można tędy jeździć bez obawy, że wpadnie się do rowu lub uszkodzi samochód – słyszał starosta Leszek Bajon od kierowców w gminie Cybinka.
– Nareszcie będzie można tędy chodzić bez obawy, że potrąci nas jakiś pojazd – mówili staroście z kolei mieszkańcy Lisowa. Starosta wybrał się wczoraj „w teren”, by sprawdzić, jak przebiega remont kolejnego odcinka drogi z Cybinki do Kłopotu oraz budowa chodnika w Lisowie. I okazało się, że prace idą pełną parą!

Przypomnijmy: kolejny etap modernizacji drogi z Cybinki do Kłopotu obejmuje ponad 2 kilometry a prace mają zakończyć się w maju. Natomiast 600-metrowy chodnik w Lisowie gotowy będzie już za kilka tygodni.
– Inwestycje są prowadzone we współpracy i przy udziale finansowym gmin Słubice i Cybinka, toteż obu ich burmistrzom należą się podziękowania – podkreślał starosta.

To prace w toku, a co w planach? Jak pisaliśmy kilka dni temu poniżej, wkrótce powinien ruszyć remont drogi z Sienna do Ośna Lubuskiego, nową nawierzchnię zyska też jezdnia w Pławidle, zaś ścieżka rowerowa z Rzepina do Gajca doczeka się przedłużenia, aż do przejazdu kolejowego.
Trzymamy kciuku za wszystkie inwestycje!