Gigantyczne pieniądze dla słubickiego szpitala! - Powiat Słubicki

Możemy już ogłosić: do powiatu słubickiego trafi ogromne dofinansowanie! W ramach Funduszu Medycznego nasz szpital dostanie ponad… 11 milionów złotych, które posłużą wsparciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ta kolosalna wręcz kwota z powodzeniem pozwoli na podniesienie jakości opieki medycznej i skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na pomoc w słubickim SOR-ze.

Na co konkretnie przeznaczone zostaną te niemałe środki? - Przede wszystkim na gruntowne modernizacje pracowni, które służą diagnostyce pacjentów, m.in. endoskopowej, rentgenowskiej czy laboratorium. Będzie też zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny – wylicza prezes lecznicy Adam Koniuk dodając, że podziękowania należą się także wiceprezes Magdalenie Wiadomskiej-Łażewskiej oraz pracownikom szpitala, dzięki którym wszystkie formalności zostały prawidłowo spełnione.

- Widać zatem, że dobra współpraca zarządu powiatu z zarządem szpitala przynosi wymierne korzyści dla placówki – podkreśla starosta Leszek Bajon.